www.schody-bykowski.pl

Dom, bardzo często, bywa marzeniem i pragnieniem wielu osób. Decydując się na nowe, czy też już istniejące budynki, możemy zawsze wprowadzać własne zmiany, dzięki, którym możemy przystosować je do własnych oczekiwań i potrzeb. Do wyboru, mamy naprawdę bardzo szeroki wybór, który ogranicza w zasadzie tylko nasz portfel, jak i sama powierzchnia domu.

Dom, w zależności od ilości kondygnacji, może posiadać piętro, poddasze, piwnicę. Może być również tradycyjnym budynkiem parterowym. W przypadku wcześniejszych propozycji, można wówczas wybrać schody, które będą mogły być zamontowane wewnątrz. W takim przypadku mamy już, co najmniej kilka możliwości do wyboru w tym schody:

- jednobiegowe,

- dwubiegowe,

- łamane,

- kręcone lub spiralne,

- inne.

Wybór, powinien być uzależniony od powierzchni, którą dysponujemy, jak i samym ukształtowaniem domu. Tu też mamy do wyboru bardzo szeroki wybór materiałów, które z jednej strony stanowią ukłon, w stronę tradycji, z drugiej zaś są odzwierciedleniem nowoczesności i ciekawych pomysłów. Biorąc to pod uwagę, możemy znaleźć się z opcją na schody wykonane z:

- drewna,

- szkła,

- granitu,

- schody metalowe,

- schody betonowe.

Biorąc to, że dziś można znaleźć naprawdę ciekawe rozwiązania związane, nie tylko z materiałami, jak i z dodatkami (między innymi poręcze, łączniki, słupki), to efekt końcowy będzie z pewnością fascynujący.

Bardzo często, można spotkać się również z tym, że schody są montowane między innymi w ścianie, bez balustrady i poręczy. Można również znaleźć schody wiszące. Niekiedy są to nieco nieszablonowe rozwiązania, które bardziej trafiają do młodych użytkowników domów.

W zależności od naszego wyboru schodów, należy liczyć się z odmiennymi kosztami. Spowodowane jest to nie tylko kosztem samych materiałów, w grę wchodzi również specyfika łączeń i montażu, gdyż nie chcemy by zarwały się one pod nami.

Na sam koniec alternatywa dla osób, które nie są zainteresowane schodami i potrzebują się dostać na piętro domu. Wyjściem jest winda. W domu o charakterze jednorodzinnym również istniej możliwość jej zamontowania. Poruszać się ona może, tak jak tradycyjna winda, góra- dół, jak i „po ścianie” – ruchem okrężnym. Opcja z windą jest równie ciekawa. Pozwala ona na zaoszczędzenie przestrzeni i stanowi duże ułatwienie zarówno dla osób starszych jak i niepełnosprawnych.